Група 6-2; 6-3 Дисципліна “Організація обслуговування в закладах ресторанного господарства”

дата 15.10 2020 гр 6-2

Тема :Фондю. Види,технологія приготування та  правила  подавання.Добір посуду  та аксесуарів подавання

ЗАВДАННЯ:Записати тему у зошити

Страва фондю походить із Швейцарії і  спочатку приготовлялася із сиру. Назва «фондю» походить із слова «fondre», яке означає «плавлення». Предмети сервіровки для фондю:

–  казанок для фондю (для фондю із м’яса, риби і ракоподібних); 

–  мисочки для соусів в залежності від кількості самих соусів;

–  сковорідка для  фондю  із  вогнестійкої  глини  (казанок)  (для  сирних  і шоколадних фондю);

–  виделки  фондю  (для  всіх  видів  фондю),  для  сирних  фондю  з  3-ма зубцями; 

–  сачок для фондю (для рибних і ракоподібних).

Перед споживанням їжі на святковий стіл  спочатку подають тарілки  для м’яса, а також спеціальні  тарілки з виделками для фондю. Після цього подають фондю з гарніром.

Техніка приготування сирного фондю

Компоненти: 

–  1-2 зубчики часнику, розділені навпіл; –  сир Грюер, Вашеран або Емменталер (порізаний кубиками); –  сухе біле вино; –  вишнева наливка; –  сіль, перець; –  мускатний горіх.

Ще один варіант сирного фондю додатково передбачає включення в склад

фондю шматочків груші і ананасу, а також шампіньйонів.

Mise en place (розміщення)

–  казанок; –  горілка; –  дерев’яний шпатель або дерев’яна ложка на десертній тарілці;

–  запальничка.

Казанок натирають зубчиками часнику. Підпалюють горілку. Кубики сиру кладуть  в  казанок,  де  він  розплавлюється разом з  білим  вином  і  вишневою наливкою. Під час розплавлення сирну масу необхідно помішувати дерев’яним шпателем  або ложкою  до того часу, поки  він  не  стане  густим. Приправлять сіллю, перцем і мускатним горіхом. Змішування  невеликої  кількості  вишневої  наливки  з  картопляним крохмалем сприяє загустінню сирної маси, яка, завдяки цьому, стає  ще більше кремоподібна. Ні  в якому випадку не  доводьте фондю до  кипіння  і  варіть  на маленькому вогні. Рекомендовані напої: сухе біле вино, перш за все те, яке використовують при приготуванні фондю.

 Техніка приготування фондю із м’яса, риби і ракоподібних

Техніка приготування фондю із м’яса, риби і ракоподібних

Компоненти 

–  м’ясо (філе яловичини), порізане на кубики; –  риби, наприклад, судак чи камбала; –  ракоподібні, наприклад, креветки або омари; –  молюски; –  рибу  або  ракоподібні  вмокають  в  клярі  (на  основі  пива)  або  тільки панірують в борошні.

Mise en place аналогічно іншим видам фондю.

За способом приготування розрізняють два види м’ясного фондю.

Бургундське  фондю  –  готується  на  рослинній  олії,  а  м’ясо нарізують кубиками.

Китайське фондю  (бойлі)  –  м’ясо нарізують  ломтиками  і  доводять до готовності  в  супі,  який  використовують  як  основу  для  м’яса  і  риби.  Для яловичини буде яловичий бульйон. Можливо також примінити овочеву супову основу.

Ні в якому разі не потрібно занадто гостро заправляти суп, оскільки він в процесі приготування зменшується і,  таким чином, робить саме м’ясо занадто гострим. Казанок для фондю наповняються наполовину рослинною олією  або супом і нагрівається.

Для  зменшення    розбризгування масла  в  казанок  вкладають  почищену картоплю. Прянощі подають на тарілці.

Рекомендовані гарніри:   

До м’ясного фондю – соус «татар», тирольский соус, соус «рулад». Білий і чорний хліб, гірчичні овочі, пикулі.

До рибного –  додають соус «татар» чи теплий томатний соус.

Рекомендовані  напої:  до  яловичини  рекомендується  червоне  вино;  до

свинини, телятини, курятини, риби і молюсків – сухе біле вино.

Техніка приготування шоколадного фондю

Таке фондю також пропонують як «Фондю Зухард».

 Компоненти 

–  шоколад; –  вершки; –  молоко; –  ямайський ром або вишнева наливка; –  свіжі  або зварені  (консервовані) фрукти  (персики,  груші),  порізані  на кубики; –  банани, порізані на грубі ломтики; –  великі ягоди, наприклад полуниця; –  порізаний на кубики бісквіт.

Mise en place

–  казанок із спиртівкою або шоколадним гарніром; –  розливна ложка на десертній тарілці;

–  запальничка.   У  казанок  подають  шоколад,  який  розплавляється  і  при  постійномупомішуванні  змішується  з  вершками  і  молоком,  потом  доводиться  до кремоподібної консистенції.

Рекомендовані напої: десертні і напівсолодкі вина.

15.10 2020 гр 6-2

Завдання : Написати конспект лекції та скласти меню бізнес -ланчу та компленсного обіду

Тема: Меню бізнес-ланчу

Бізнесланч — різновид бізнес-харчування, повноцінний обід, що дає можливість вирішити ділові питання у приємній атмосфері. Слід пам’ятати, що головна мета бізнесланчу – це не споживання калорій, а вирішення питань та встановлення ділових стосунків

Бізнес – ланч

Обід з постійним компаньйоном і перший обід з новим компаньйоном – це не одне і те ж. У першому випадку влаштує звичайний бізнес – ланч у місці, яке є зручним для учасників обіду.У другому випадку слід подумати над тим, який ресторан чи кафе обрати та як уникнути можливих неприємностей та недоречностей. Заклад харчування має бути тихим і затишним. Не обов’язково – занадто дорогим. Від ресторанів швидкого харчування бажано відмовитися. Для таких заходів вони вважаються несолідними.Ініціатор і організатор бізнес – ланчу має докласти зусиль, щоб зручно було, передусім, гостю. Якщо він не палить, то столик слід замовляти у залі для тих, хто не палить. Якщо господар і його гість палять, то не варто цим зловживати. Сигарету можна випалити після завершення обіду. Якщо господар не знає про кулінарні уподобання гостя, то слід вибирати ресторан, у якому готують страви різних кухонь, у тому числі традиційні європейські страви.

Найкраще влаштує ресторан з окремою автостоянкою, що охороняється. Відомо, що викрадені автомобільні номери чи автомобіль разом з номерами, розбите скло, фари, заблокована іншими автомобілями машина – все це може нанівець зіпсувати весь бізнес – ланч.

Вибираючи ресторан для ділової зустрічі, слід передбачити, що під час розмови, можливо, слід буде заглядати у документи. На столі має бути достатньо вільного місця. Під час бізнес – ланчу записи бажано не робити. Бізнес – ланч – це все ж таки не лекція, семінар чи конференція.

Розпочинати обговорювання ділових питань потрібно не після і не під час обіду, а до нього. На час появи на столі другої страви всі ключові питання мають бути завершені. Наприкінці обіду, за чашкою кави або чаю, можна ненастирливо повторити основні аспекти досягнутої домовленості, також подякувати партнера за зустріч. На цей час партнери мають зрозуміти про те бути угоді чи ні.

Час ділової зустрічі зазвичай визначається за домовленістю сторін, але перевага надається запрошеному.

Ідеальним часом для ділової зустрічі вважається ранок. У такому випадку не порушується подальший розклад дня. Це – перевага. Ранкова зустріч має і недолік – більшість ресторанів відчиняються пізніше, ніж час для власне сніданку.

Обідній час влаштовує тих, хто любить добре поїсти. Можна запросити партнера чи клієнта на “п’ятигодинниковий чай”. У цей час ресторани ще вільні від напливу клієнтів і у них – негаласлива обстановка.

Вечір є сприйнятним часом для зустрічі з партнером, особливо якщо він – добре знайома господарю людина. Фахівці дотримуються думки, що денні години є більш вдалими для вирішення важливих питань.

Меню на тиждень – це економія часу

Склавши меню на тиждень  або наступний тиждень. Це допоможе:

Урізноманітнити харчування і не повторювати страви занадто часто;

Спробувати весь асортимент і відкрити для себе щось нове, смачне і фірмове;

Заощадити час на закупівлю і приготуванні їжі, особливо коли його катастрофічно не вистачає;

Харчуватися тільки свіжої і якісною їжею. Її можна вибрати на сайті;

Своєчасному і регулярного харчування. Це важливо для працюючого і відпочиваючого людини.

Різноманітні меню для бізнес ланчу. Бізнес-ланч з доставкою в офіс. Меню без кордонів включає в себе

Їжа в офіс з доставкою – відмінний варіант організації харчування в робочий час. Не у всіх працівників столичних підприємств є час на походи днем \u200b\u200bв ресторани і кафетерії.

Бізнес-ланчі в ресторанах

Особливості

  • У столиці зосереджені закладу з двома типами обідньої пропозиції. Деякі кафе готують окреме меню з бізнес-ланчами, інші – просто роблять знижку на звичайне меню в середині дня.
  •   Меню обідів періодично змінюють. Одні кафе оновлюють його раз в сезон, інші – щотижня. Треті – взагалі раз в 2-3 дня, щоб відвідувачі не втомлювалися від однотипних страв. Часто для ланчів використовують сезонні продукти.
  •   В середньому, в ресторанах обід триває з 12 до 16 годин – встигніть скористатися пропозицією саме в цей часовий діапазон. Для «сов» деякі ресторани продовжують бізнес-ланч до 17:00.
  •   Якщо ви не хочете виходити з приміщення за обідом, завжди можна замовити бізнес-ланч додому або прямо в офіс. Щоб дізнатися, які заклади з цього списку знаходяться найближче до вашого офісу, відкрийте пошук по карті або вкажіть свою станцію метро або район: так буде легше визначитися з вибором.

Обіди c доставкою в офіс – відмінний спосіб харчуватися правильно і збалансовано. Ланчі, що складаються з ситних страв і приготовлені з любов’ю і турботою про клієнтів, завжди краще, ніж фаст-фуди і перекушування на бігу. Якщо немає можливості харчуватися вдома і не вистачає часу, щоб збирати вранці обіди на роботу, замовлення готових страв дозволить вам харчуватися без шкоди для гаманця і шлунка.

Є кілька варіантів замовити їжу з доставкою в офіс. Найбільш простий і доступний – замовити бізнес-ланч, який представляє собою комплекс з декількох страв. Як правило, меню включає супи, гарячі страви, гарнір і напій. На кожен день тижня припадає два варіанти комплексних обідів, а меню змінюється щотижня. Тому ви будете приємно здивовані асортиментом страв і їх незрівнянними смаковими якостями.

22.10.2020 гр 6-2

Тема :Недільний бранч

ЗАВДАННЯ:Записати тему у зошити

Термін brunch (breakfast & lunch) з легкої руки британця Р. Берингера став позначати пізній сніданок вихідного дня, плавно перехідний в обід.
В Америці бранчі користуються особливої популярністю. В цілому незвичні до черг американці без тіні сумніви проведуть півгодини – годину свого часу в черги з любителів смачних вафель або яєць-бенедикт. Збираючись провести сімейний бранч в популярному містечку, потрібно підготуватися до тривалого очікуванню. Зате обслуговування в таких кафе і ресторанах зазвичай швидке, а їжа дуже смачна.

Недільний бранч

Англійський термін «brunch» відбувається шляхом злиття двох слів «breakfast» (сніданок) і «lunch» (ланч). Бранч – це пізній сніданок вихідного дня, перетікає в ранній обід. Ранковий прийом їжі припадає на інтервал з 11.00 до 15.00 годин. Відмінність пізнього сніданку від традиційного обіду не стільки в приготуванні особливих страв, скільки в невимушеній дружній атмосфері.

Історія

Початок виникнення англійського терміна пов’язують з письменником Л. Керроллом. Будучи студентом, молодий фантазер запропонував викладачам і однокурсникам разом снідати у вихідний день за стінами університету. Дружні посиденьки затягувалися, і закінчувалися спільним обідом. У повсюдний ужиток термін «бранч» увійшов в 1896 р., коли британське видання Punch опублікувало статтю про недільної їжі. У 30-ті роки ХХ століття ранковий ритуал прийому їжі отримав розповсюдження на території Америки, і з тих пір став обов’язковим атрибутом вихідного дня.

Бранч в ресторані

Виділяють бранчі для особливих випадків. Так, готелі та ресторани по всьому світу подають смачні частування у святкові дні такі, як День Матері, Великдень, День святого Валентина. У Росії також набирають популярність пізні сніданки, які супроводжуються і танцювальними розважальними шоу-програмами. Інтерес представляють тематичні бранчі, наприклад, рибні, м’ясні, європейські, італійські, азіатські. Хоча головне у всьому цьому дії не їжа, а невимушена атмосфера.

Меню для бранчу

Немає якогось певного блюда, яке обов’язково повинно бути на столі під час бранча. Раціон нічим не відрізняється від традиційного прийому їжі. Для Великобританії пізні сніданки стали доброю традицією. У ресторанах Англії складено певний меню цього дня, яке обов’язково містить 7 інгредієнтів:

  1. скибочки бекону;
  2. яєчня з 2-х яєць;
  3. смажені сосиски;
  4. половинки помідорів;
  5. печериці;
  6. тости, просочені маслом або маргарином;
  7. біла квасоля;

До англійського сніданку обов’язково подається пляшка смачного кетчупу, а по завершенню – міцний чай з молоком, тостом, млинцями та полуничним варенням. Всі ці приготування розраховані на 1 людину. Інші країни пропонують свої варіації меню: картопля фрі і сендвічі з «Макдоналдса» (США); тости з джемом і круасани (Франція); парові пиріжки баоцзи, фучжу або рисова каша, чай (Китай).

Сімейний бранч

Недільну традицію сімейного прийому їжі проводять за стінами будинку, щоб звільнити господиню від приготування страв. Крім традиційних сніданків на вибір пропонуються салати, риба, м’ясо, страви з картоплі, фруктові пудинги. Не заборонені і алкогольні напої, наприклад, «Кривава Мері», ігристе шампанське, «Мімоза», ірландський кави.

Офіційний

Бранч може виступати не тільки як сімейний сніданок, але і як офіційний прийом вихідного дня. Для підприємців і дипломатів такий формат дозволяє познайомитися і краще пізнати один одного в неформальній обстановці. Для кожної країни передбачені свої традиції і правила етикету. Так, наприклад, в Китаї вважається поганим тоном прийти запрошеному людині на ранкове застілля без подарунка. До зовнішнього вигляду особливих вимог не пред’являється, єдине що недоречно – макіяж, парфуми і коштовності. Приблизний склад меню для такого випадку:риба;овочі;сосиски;десерти;випічка;чай;кави;соки;коктейлі;вино.

Для дітей

Набирає популярність поняття «дитячий бранч». Не кожна дитина зможе витримати тривалу трапезу, тому організацію дитячого дозвілля ресторани беруть на себе: виступають аніматори, проводяться змагання, вистави, вистави, майстер-класи. Для того, щоб підростаюче покоління не заважало відпочинку дорослих, для них організовано смачний шведський стіл зі спеціально приготованими солодощами.

22.10 2020 гр 6-2

Тема : Особливості подавання сирної тарілки

Завдання: Написати конспект. Скласти сирну тарілку із 6 видів сирів

Сирна нарізка – універсальна закуска на всі випадки життя, яка прикрасить будь-який святковий стіл і доповнить скромну зустріч з друзями за келихом вина. Дізнайтеся, які різновиди сиру можна поєднувати, як його правильно нарізати і з чим подати, якими фруктами і соусами варто доповнити.

Склад сирної тарілки

Для початку потрібно продумати основне меню, адже склад сирної тарілки залежить від головних страв (м’яса, курки або риби), видів алкоголю, національних особливостей кухні. Якщо переважають легкі європейські закуски, сухі вина, шампанське, то підійде сирне асорті 1. Номер 2 — добре поєднується зі стравами слов’янською чи російської кухні і міцними алкогольними напоями: горілкою, коньяком і кріпленими винами. Третій варіант універсальний, але гурмани рекомендують подавати його до рибних страв, нежирного м’яса, овочевих салатів, напівсолодким винам і більш міцних напоїв.

Асорті 1:дорогий сир з благородною блакитною пліснявою: рокфор, дорблю, горгонзола, данаблу;

м’які коров’ячі сири з плесневелой скоринкою: брі, камамбер;

тверді сири: пармезан, пекоріно, грюйер або емменталь;

доповнення: інжир, груші, яблука, виноград, сливи, полуниця, фініки, шпинат, мед, ягідний джем, цибульний мармелад, мигдаль, волоські горіхи.

Асорті 2:твердий або напівтвердий сир: російський, голландський, гауда, едам;

ропні сири: бринза, адигейський, сулугуні, чечіль;

копчений: сулугуні або плавлений ковбасний сир;

добавки: кінза, кріп, петрушка, зелена цибуля, чіпси з тонкого лавашу, волоські горіхи, горіховий соус, крекери.

Асорті 3:ропні сир: фета, моцарела;

тверді, напівтверді сорти: маасдам, емменталь, грюйер, чеддер, конте;

пікантні французькі сири з козячого, овечого молока: шевр, шабишу, бруност;

добавки: томати черрі, перець, персики, виноград, інжир, курага, родзинки, маслини, волоські горіхи, кешью, розмарин, рукола, оливкова олія, мед.

Оформлення сирної тарілки

Згідно з прийнятим правилам оформлення сирної тарілки, в ній повинно бути не менше трьох видів сиру. Їх рекомендують викласти відповідно до ступеня прянощі і твердості, не класти поруч дуже ароматні сорти і перемежовувати фруктами, овочами, зеленню. У центр тарілки ставлять невеликі піали з медом, джемами. Кілька порад для того, щоб ваша сирна дошка була ідеальною:

  1. Сир слід розкладати за годинниковою стрілкою від самого прісного або м’якого, до самого пряного або твердого. Можна використовувати інший принцип: від центру до країв тарілки.
  2. Нарізати потрібно не весь шматок сиру, а покласти лише кілька скибочок. Подавайте разом зі спеціальним ножем і залишився великим шматком.
  3. Не варто класти хліб на тарілку з сирами. В Італії, Франції, інших європейських країнах ніколи не подають сир з хлібом – тільки фрукти, горіхи, овочі.
  4. Дістаньте приготовлену заздалегідь тарілку з сирами з холодильника (за півгодини до подачі), щоб продукти знайшли кімнатну температуру.
  5. Подавайте шматочки сиру, порізані так, щоб було видно 3 складові: скоринку, край, середину.
  6. Підготуйте правильне кількість сиру. Можна розрахувати так: по 100-150 грам продукту на кожного гостя.
  7. Подайте шпажки для м’яких і твердих сортів на загальній дошці для того, щоб зручно було перекладати сир до себе в тарілку.

Як красиво нарізати сир

Для кожного сорту сиру існує певна техніка нарізки. Важливо нарізати кожен вид сиру на окремій дошці, оскільки ніжна текстура сиру легко вбирає смаки сторонніх продуктів, особливо різких, таких як цибуля, часник, м’ясо, копченості. Сир потрібно дістати з холодильника за півгодини до нарізки, але слід зберігати в упаковці. Готову страву можна накрити скляною кришкою і зберігати в холоді до подачі. Замість кришки іноді використовують харчову плівку.

М’які плісняві сири потрібно різати трикутниками, тверді – тонкими слайсами з допомогою широкого гострого ножа. Для дитячого столу можна вирізати будь-які сирні фігурки з допомогою формочок для печива. Моцарелу подають у вигляді кульок або ріжуть прямокутними або напівкруглими шматками середньої товщини, в залежності від форми головки. Фета подається кубиками, ропні сулугуні – невеликими круглими скибочками. Красиво нарізати сир допоможе спеціальний ніж з хвилястим лезом.

Тарілка для сиру

В оригіналі, для гострих і твердих сортів потрібно кругла дерев’яна тарілка. М’які сири потрібно подавати на скляному блюдце або спеціальній тарілці на тонкій ніжці. Зараз продукт подають в керамічній, порцелянової, глиняному посуді, в залежності від оформлення столу. У магазинах можна купити тарілки для сиру з розділовими відсіками для різних сортів і закусок, зі скляною кришкою і маленьким обробним ножем в комплекті.

Як зробити сирну тарілку

Перше, що вам необхідно – вибрати якісний, свіжий сир зарубіжного або вітчизняного виробництва. Для цього краще піти в спеціалізовані магазини, де можна не тільки скуштувати справжній продукт, але і отримати рекомендації консультантів. Сир необов’язково купувати безпосередньо перед застіллям — він може довго зберігатися в прохолодному місці. Зробити сирну тарілку дуже просто: потрібно тонко нарізати продукт, акуратно викласти його на тарілці, доповнити іншими компонентами і соусом.

Сирна тарілка з медом і горіхами

Ці продукти є практично в кожному будинку. Сирна тарілка з медом і горіхами може бути приготована за мінімальну кількість часу. Можна використовувати будь-мед на ваш смак: насичений твердим сирам підійде гречаний, лісовий, луговий; до жирним і м’яких сирів – легкий, світлий. Спробуйте елітні сири з тривалим терміном дозрівання: їх якість і вишуканий смак приємно здивують. Оригінальним доповненням будуть кілька крапель бальзамічного оцту, насіння. Сир з медом – прекрасний, безпрограшне поєднання продуктів і відмінна закуска.

Сирна тарілка з виноградом

Ще один варіант вишуканої страви — сирна тарілка з виноградом. Додатково подайте світлий мед в окремій піалі. Вибирайте великі сорти винограду, розкладіть їх по одній ягоді або цілої гроном збоку, а як доповнення можна використовувати яблука, груші, сливи. Ці прикраси підійдуть до м’яким, ароматним сиру брі і камамбер, до вершкового дорблю і горгонзоле.

Сервіровка сиру – поради від шеф-кухарів

Сирне асорті зараз можна зустріти практично в кожному ресторані. Це улюблена закуска багатьох людей, а її приготування займає не більше десяти хвилин. Головні правила сервірування сиру від знаменитих шеф-кухарів:

  1. Щільні, насичені сири потрібно поєднувати з такими ж винами, мають яскравий, сильний аромат. І навпаки, до легких напоїв потрібно підібрати більш м’які види сиру.
  2. Шеф-кухарі намагаються скласти блюдо так, щоб у ньому були присутні 6 різних смаків: свіжий, нейтральний, солодкуватий ніжний, яскравий витриманий, гострий.
  3. У закладах з багатою винною картою прийнято додавати в меню також перелік сортів сиру, що підходять до того чи іншого провину.
  4. Камамбер, брі і деякі сири з цвіллю іноді подають цілими головками, маса яких становить близько 300 грам.
  5. Сир ріжуть таким способом, щоб видно було 3 складові: скоринка, край, серцевина. Часткове витікання рідкого середини з м’яких сортів на дошку допускається.
  6. https://www.youtube.com/watch?v=MJZIRW5-E34

22.10.2020 гр 6-3

Тема :Кейтерінг – новий напрямок ресторанного бізнесу в Україні

Завдання- скласти конспект

Кейтерінг (англ. catering від cater – «поставляти провізію») – галузь громадського харчування, пов’язана з наданням послуг на віддалених точках, що включає всі підприємства і служби, що надають підрядні послуги з організації харчування співробітників компаній і приватних осіб в приміщенні і на виїзному обслуговуванні, а також здійснюють обслуговування заходів різного призначення і роздрібний продаж готової кулінарної продукції. На практиці під кейтерінгом мається на увазі не тільки приготування їжі і доставка, а й обслуговування персоналом, сервіровка, оформлення столу, розлив і подача напоїв гостям і тому подібні послуги.

Види кейтерингу

Види кейтерингу розрізняють за місцем, способом надання послуг та їхньою вартістю[1]: подієвий кейтеринг (харчування гостей на приватному святі чи торгова точка на загальноміському святі), харчування на транспорті (в тому числі авіаційний кейтеринг, або бортове харчування), соціальне харчування (корпоративне харчування, освітні і медичні установи, виправні заклади, армія і тощо)Приготування їжі в приміщенні;

Приготування їжі поза приміщенням (виїзне ресторанне обслуговування);

Контракт на поставку (доставка в офіс);

Соціальний кейтеринг;

Роздрібний продаж готової кулінарної продукції;

VIP-кейтеринг;

Кейтеринг напоїв і коктейлів (виїзний бар).

Авіакейтеринг

Концертний кейтеринг (виконання вимог райдера артистів)

Медичний кейтеринг (організація харчування для закладів охорони здоров’я)

Інші

Види виїзного ресторанного обслуговування

Існує кілька видів виїзного ресторанного обслуговування:Фуршет,Шведський стіл

Кава-брейк, Коктейль, Пікнік або барбекю,Бенкет, Доставка обідів

Кейтеринг це поняття, що виникло з двох латинських слів cater і catering, що в перекладі означає «поставка громадського харчування». Кейтерингові компанії займаються тим, що пропонують свої послуги по стаціонарному та виїзного обслуговування у сфері гарячого харчування.

Організація фуршетів, проведення банкетів, організація корпоративних свят та весіль все це послуги, які надаються кейтеринговими компаніями. Якщо звернутися до сторінок історії, то можна дізнатися, що родоначальником кейтерингу Жан-Франсуа Ватель. Людовик XIV часто влаштовував бенкети на природі, а Жан-Франсуа Ватель був організатором цих бенкетів. За часів Людовика XIV, бенкет це масштабний захід, що вимагає великих організаторських здібностей, і потрібно сказати, що Жан-Франсуа Ватель ними володів. Так і з’явилися згодом кейтеринг послуги.

Виїзні банкети та фуршети вимагають не тільки навичок в управлінні персоналом, але і хорошого обладнання. Мистецтво кейтерингу полягає не тільки в приготуванні страв, але і в умінні гарно і зі смаком оформити святковий стіл. Під час святкових заходів потрібно враховувати безліч дрібних нюансів, щоб свято пройшло без задирки. Саме цим і займається компанія Best Events Catering – кейтерингова компанія, яка має у своєму розпорядженні кваліфікованих кухарів, офіціантів, барменів та інших працівників виїзного ресторану.

Організація виїзних фуршетів це одне з головних напрямків будь кейтерингової компанії. Сучасний кейтеринг передбачає надання послуг в будь-якому місці, навіть за містом. В цьому і вся краса кейтеринг послуг. Як правило, виїзний ресторан має в наявності необхідне обладнання і столові прилади для організації фуршетів і банкетів. Для того, щоб клієнт завжди залишався задоволеним, багато кейтеринг компанії вкладають гроші у власні розробки, які можуть допомогти у вирішенні таких питань, як швидка доставка обідів в офіс та збереження високої температури свіжоприготовлених страв.

Доставка гарячих обідів в офіс це один із прийомів веде до прямого збільшення ефективності роботи співробітників компанії. Їжа ресторанного якості мотивує працівників до більш злагодженої і продуктивної роботи. Великим плюсом кейтеринг послуг комфортабельність співробітників компанії, адже тепер їм не потрібно думати про те, де і чим обідати. Ваші співробітники відразу після їжі приступлять до своєї роботи, не відволікаючись на інші проблеми.

На сьогоднішній день ринок кейтерингових послуг можна розділити на два основних сегменти: обслуговування на місці і виїзне обслуговування. Обслуговування клієнтів на місці передбачає, що кейтерінгова компанія сама надає приміщення для організації фуршетів, банкетів та інших урочистостей. Виїзне обслуговування передбачає мобільне обслуговування клієнтів в будь-якому місці, будь то заміський будинок або мальовниче місце на природі. Великою популярністю користуються виїзні кейтеринг послуги, тому що це вигідно, зручно і смачно!

Останнім часом велику популярність здобувають такі послуги кейтерингових компаній як проведення свята за тематичною ознакою. Це означає, що в залежності від типу свята, кейтерінгова компанія сама розробляє сценарій проведення свята. Вам не доведеться турбуватися про те, де взяти артистів і ведучого для свята, адже кейтерінгова компанія вже має в своєму складі весь необхідний персонал для організації подібних свят. Ви самі можете організувати фуршет, розповівши кейтерингової компанії про свої задумки. Вартість фуршету визначається кількістю гостей і вашим вибором страв із запропонованого меню. Крім того, ви можете замовити у кейтерингової компанії ексклюзивні страви, які будуть приготованими шеф-кухарями високої кваліфікації.

Неординарні підходи до обслуговування клієнтів це єдиний спосіб для багатьох кейтерингових компаній утримати свої позиції на ринку кейтеринг послуг. З огляду на смакові уподобання своїх клієнтів кейтерингові компанії, створюють нові сервіси, серед яких вже зараз можна виділити: приготування вегетаріанських страв, страви безсольові, малокалорійні страви, а також приготування пісних страв.

Проведення банкетів, фуршетів, організація виїзних розважальних заходів сьогодні це робота кейтерингових компаній. Головними споживачами кейтеринг послуг можна справедливо вважати малі і великі підприємства. Саме в процесі роботи дуже важливо правильно організувати гаряче харчування співробітників і грамотні керівники компаній це прекрасно розуміють. Смачна і корисна їжа стимулює персонал до тривалої і ефективної роботи, а також підвищує авторитет керівництва в очах співробітників компанії, адже таку турботу важко не оцінити.

Доставка готових обідів в офіс це перспективна, але вузькоспеціалізована область розвитку кейтерингових компаній. Створюючи нове меню і нові сервіси для своїх клієнтів, кейтерингові компанії можуть, сподівається на тривалу співпрацю, а значить і на постійну прибуток. Доставка гарячих обідів в офіс відбувається за попереднім погодженням меню. Деякі компанії замовляють в кейтерингових компаніях не тільки гарячі обіди, але і бізнес-ленчі. Оперативна доставка замовлених страв і їх вишуканий смак це найважливіші критерії якості роботи будь кейтерингової компанії. Саме за цими критеріями потенційні замовники роблять вибір.

Кейтерінг для підприємств це не тільки щоденне обслуговування працівників за робочим місцем. Кейтеринг спочатку утворився як вид послуг, націлений на велику кількість людей. Таким чином, організація виїзних фуршетів і будь-які інші види урочистостей це робота, про яку подбати професійна кейтерингова компанія. До послуг компаній кваліфіковані бармени, офіціанти, конферансьє і артисти. Керівництво підприємства може самостійно придумати тематику свята або надати розробку сценарію кейтерингової компанії.

Проведення фуршетів та банкет це свята, які не так часто проводяться компаніями порівняно з щоденної доставкою гарячих обідів і ленчей. Незважаючи на це, кожне свято всередині компанії слід відзначати з попередньою підготовкою. Тут керівникам компаній і знадобляться послуги кейтерингових компаній. Можливо, ви святкуєте корпоративне свято, чи ви хочете організувати новорічний банкет? Не знаєте де відсвяткувати важливу подію у житті підприємства? Надайте це кейтерингової компанії! Кваліфіковані співробітники кейтерингової компанії з легкістю знайдуть для вас підходяще приміщення, а також займеться його ефектним оформленням. Кожна дрібниця буде врахована співробітниками кейтерингової компанії, що в підсумку зробить ваше свято яскравим і незабутнім. Велику увагу слід приділити вибору меню. Деякі кейтерингові компанії можуть запропонувати приготування виняткових страв, що природно порадує ваших співробітників.

Кейтерингові компанії надають повний спектр послуг дозволяють провести невелике захід або яскравий тімбілдінг. Виїзне обслуговування з кожним роком стає все популярнішим, що природно позначається на конкурентній боротьбі. Використовуючи сучасні технології кейтерингові компанії, борються за нішу на ринку кейтеринг послуг.

Відомо, що спілкування співробітників в неформальній обстановці згуртовує колектив. Замовлення гарячих обідів на природу це чудова можливість для співробітників компанії налагодити дружні відносини. Для того, щоб відпочинок проходив ще активніше слід використовувати тематичні постановки в розробці яких вам допоможуть співробітники кейтерингової компанії. Професійні артисти і конферансьє різноманітять ваш відпочинок, і зроблять його незабутнім.

22.10.2020 гр 6-3

Тема:VIPкейтеринг

VIPкейтеринг передбачає виїзне ресторанне обслуговування із залученням висококваліфікованих кухарів та офіціантів. У приміщенні замовника і під його наглядом здійснюється обробка продуктів і приготування блюд. Ці працівники можуть супроводжувати замовника в його тривалих турне.

VIP-кейтеринг передбачає виїзне ресторанне обслуговування із залученням висококваліфікованих кухарів та офіціантів. У приміщенні замовника і під його наглядом здійснюється обробка продуктів і приготування блюд. Ці працівники можуть супроводжувати замовника в його тривалих турне.

Кейтеринг напоїв і коктейлів (виїзний бар)ця послуга виїзного бару є активною самостійною ланкою в проведенні святкових заходів, тому вона повноцінно супроводить інші види кейтерингу. Слід відрізняти поняття “коктейльний кейтеринг” від такого виду виїзного ресторанного обслуговування, як “коктейль”, хоча коріння, безумовно, загальні.

Виїзний бар – це, передусім, наявність на заході «безпосередньо бару», а саме: мобільної, збірної конструкції, що дозволяє, де б то не було організувати повноцінний процес приготування коктейлів. Також мається на увазі робота фахівців (барменів, помічників бармена, офіціантів), наявність барного устаткування, інвентарю, посуду, доставка на місце проведення алкоголю, соків, напоїв, фруктів, льоду і т. п., загалом, усього комплексу заходів і засобів, необхідних для приготування в окремо взятому місці (не залежно від наявності приміщення) коктейлів і мікс-дрінків.

При виїзному ресторанному обслуговуванні розрізняють декілька видів.

Фуршет (у переведенні з французького – “вилка”) якнайкраще підходить для неформального спілкування. Його зазвичай організовують у випадках, коли в порівняно обмежений час (від 30 хвилин до 1,5 години) необхідно прийняти велику кількість гостей. Фуршет підходить для ділових, але не занадто офіційних зустрічей. Гості, як правило, їдять стоячи, і їм надається вільний вибір місця в залі, блюд і напоїв. Декілька невеликих столів оформляються як міні-бари, де виставляються міцні і прохолодні напої, відповідні келихи. Столи для фуршета встановлюють в залі так, щоб відстань між ними і до стін була достатньою для вільного пересування запрошених. Меню фуршета складається в основному з великого числа холодних закусок. Готуються вони невеликими порціями, щоб було зручно їх вживати стоячи, за допомогою однієї вилки. Частенько в меню фуршета включаються і гарячі закуски.

Шведський стіл, або smorgasbord (“стіл бутерброда”), є варіант фуршета з розподілом “лінії самообслуговування” і ресторанного залу. На спеціальних столах, розміщених, як правило, уздовж стіни, виставляються холодні і гарячі закуски, гарячі блюда, десерти і фрукти. На кожному столі приготовлені закусочні тарілки і столові прилади. Наповнивши тарілку людина сідає за окремий столик і вже може не відриватися від цікавої розмови або видовища : офіціанти наповнять келихи або принесуть чергове блюдо.

Кава-брейк зазвичай проводиться в перервах між нарадами і засіданнями в першій половині дня або з ранку, перед початком офіційного заходу. На каву-брейк подають десерти, випічку, канапе, безалкогольні напої і, звичайно, чай і каву. Це свого роду міні-фуршет, на який компанія-замовник виділяє не більше півгодини. Складність організації цього виду кейтерингу, на думку представників ресторанного бізнесу, полягає в тому, що його “швидкість” припускає обмежений асортимент блюд, який, проте, повинен задовольнити запити усіх присутніх.

Коктейль за часом розрахований приблизно на годину, якщо це антракт в ході заходу, і на дві години “під завісу”. Коктейль припускає обов’язкове обслуговування гостей офіціантами, які обходять запрошених з напоями і закусками на розносах. Меню коктейлю складається з легких закусок і десертів. З напоїв пропонуються легкий алкоголь, соки, мінеральна вода, чай, кава. Подібну форму кейтерингу можна використовувати як супровід культурної події, презентації або відкриття виставки.

Пікнік, або барбекю, зазвичай проводиться в теплу пору року, на свіжому повітрі. Класичні страви – м’ясо або риба, приготовані на вугіллі, юшка або окрошка, холодні закуски. Час пікніка, як правило, не обмежений однією годиною, і подібна форма кейтерингу підходить для різноманітних корпоративних акцій, неформального спілкування з партнерами по бізнесу. Правда, організатори пікніка мають бути готові до капризів погоди: необхідно передбачити зручні посадочні місця для гостей, тенти і шатри на випадок дощу і спеціальне холодильне устаткування для того, щоб блюда в жару не втратили первинний вигляд і смак.

Банкет передбачає обов’язкове розміщення гостей за столами, виключаючи самообслуговування, і вважається самою традиційною і консервативною формою проведення урочистих заходів. За правилами класичного банкету холодні закуски і прохолодні напої розставляються заздалегідь. Гарячі блюда подаються послідовно за вибором гостей. По суті, меню банкету є обідом: від закусок – до першого блюда або, минувши його, до гарячого другого, і наприкінці – до десерту. При цьому, як відмічають експерти, дуже важливо, щоб кількість запрошених відповідала площі, на якій вони будуть розміщуватись за столом, – не менше 1,5 кв. м на людину.